Październik 2011


Odnawialne źródła energii - alternatywa, moda czy koło historii

Coraz bardziej modne i częściej stosowane stają się odnawialne źródła energii. Powody tej rosnącej popularności są oficjalnie trzy - ich dostępność, nieszkodliwość dla środowiska oraz relatywnie niskie koszty uzyskania. Te argumenty, zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych, nie są jednak do końca przekonywujące, ale na podążanie za modą lekarstwa jeszcze nie wymyślono. Warto jedynie pamiętać, że odrobina zdrowego rozsądku w żadnej sprawie nikomu nigdy nie zaszkodziła.

Pobierz plik JPG       Pobierz plik PDF
Wrzesień 2011


Serwerownie - Sprawne serce-sprawny organizm

Co łączy mały sklep, niewielką kancelarię prawną, urząd administracji publicznej i lokalną filię międzynarodowego banku? - Otóż sercem każdej z z tych instytucji jest serwerownia - miejsce magazynowania i przetwarzania wszystkich informacji. Oczywiście - inne potrzeby będzie miał w tym zakresie sklep, inne bank, portal internetowy czy operator sieci komórkowej, ale każdy kto projektował system zasilania energetycznego takiego obiektu wie, że to zawsze spore wyzwanie.

Pobierz plik JPG       Pobierz plik PDF
Czerwiec 2011


Galeria - w każdym calu sieć

Galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe w ciągu ostatnich lat wrosły w polski krajobraz, jakby tworzyły go od zawsze. Klienci robiący w tych miejscach zakupy zwykle nie zdają sobie sprawy, że otacza ich gęsta sieć instalacji i kabli, zaprojektowanie której to niełatwe wyzwanie.

Pobierz plik JPG       Pobierz plik PDF
Szybki kontakt: Tarnów
Polski English Deutsch